طاووس
    طاووس در پارک ملی بمبئیهندوستان

طاووس نام دو گونه از پرندگان است که جنس نر آن پرهای بسیار زیبایی به‌ویژه در ناحیه دم دارد. این دو گونه عبارت‌اند از طاووس هندی با نام علمی (Pavo cristatus) و طاووس سبز Pavo muticus.

طاووس هندی بومی هند، پاکستان و سری‌لانکا است و پرندهٔ ملی هند به‌شمار می‌رود. و طاووس سبز که پرنده‌ای در معرض انقراض است بومی شرق میانمار تا جاوه است. طول قد آن به ۲٫۳۰ متر می‌رسد. معمولاً پرهایش را برای زیبایی خود می‌گستراند تا در مقابل ماده خود که فاقد این گونه پرهاست خودنمایی کند. این پرنده صدایی بلند دارد و از پرندگان دانه و میوه‌خوار است.
طاووس یکی از زیباترین پرند گان جهان است.
طاووس ها در اسیا زندگی میکردند،اما به خاطر پرهای رنگیشان از هزاران پیش تا کنون در پارک ها و باغ های سراسر جهان نگهداری میشوند. طاووس ها صدای بلند و گوشخراشی دارند و از حلزونها،قورباغه ها،حشره ها و گیاهان تغذیه می کنند. طاووس های ماده دم های کوتاهی دارند و پر هایشان تیره تر از نرهاست. پرهای دم طاووس،سبز یا ابی درخشان است که نقش های زیبایی به شکل چشم دارند. نر ها برای جلب توجه ماده ها پرهایشان را باز می کنند و تکان میدهند. ایا میدانید؟ طاووس نر درازترین پر را در بین پرندگان دارد که طول ان به بیش از ۱.۵ متر میرسد. جست و جو به دنبال طاووس های کونگو در افریقا در سال ۱۹۳۶ میلادی ۷ زمانی که یکی از پرهای انها را کشف کردند،شروع شد.اما خود پرنده را ۲۳ سال بعد پیدا کردند.  قرقاول ها هم عضو خانواده ی طاووس ها هستند. قرقاول های نر،دم های زیبا و پر های خوش نقش و درخشانی دارند.انها بومی خاور دورند،اما برای شکار در کشورهای دیگر پرورش یافته اند.   اخه حیف نیست پرنده ی زیبایی مثل قرقاول رو شکار کنیم و بخوریم این بشر اگه میتونست نسل تمام  حیوان هارو مینداخت البته داره برای این کار زوره خودشو  میزنه کافی به دورو برتون نگاه کنین تا متوجه تخریب زیستگاه های  حیوانات شوید

در صورت سفارش طاووس با شرکت هما تماس بگیرید
09139308071 


برای حمایت از سایت کلیک کنید